Venkovní vířivky jsou v poslední době často přetřásaným sortimentem, který zaplňuje stále větší počet zahrad a teras. Vyplatí se však investovat do venkovní vířivky, nebo je to zbytečná investice? Na to se podíváme v dnešním článku.
Vířivka ceněná pro účinky hydroterapie
V první řadě se pojďme na vířivky podívat obecněji, a to z pohledu jejich přínosu. Rozhodně není pochyb o tom, že jsou velmi prospěšné díky hydroterapii neboli terapii vodou. Proudy vody, které vycházejí z masážních trysek venkovní vířivky, totiž cílí na dané partie těla, které svým proudem masírují, a ulevují tak od bolavých svalů a kloubů, rozproudí lymfatický systém, podporují lepší prokrvování kůže, ulevují od bolestí hlavy a taktéž – což oceníme zejména v chladných měsících roku – posilují imunitu. Pravidelné používání vířivky pak také vede k lepší kvalitě pokožky a redukci celulitidy. A opomíjet bychom neměli ani vliv na psychiku – vířivka totiž podporuje vyplavování endorfinů, hormonů štěstí. Z hlediska svého účinku se tak venkovní vířivka rozhodně vyplatí.
Správně zvolenou venkovní vířivku lze užívat celoročně
Často diskutovanou, zdánlivou nevýhodou je pak možnost využití. Řada odpůrců vířivek poukazuje na fakt, že venkovní vířivku lze používat jen sezónně. Tak tomu ale není. Zvolíte-li vhodný model, můžete ji používat celoročně, tedy i když venku mrzne. K těm nejpropracovanějším a nejkvalitnějším venkovním vířivkám patří švédské vířivky IQue, jež můžete zakoupit u výhradního distributora, společnosti Spahouse.cz. Tyto modely jsou vybaveny nízkoenergetickou severskou trojitou termální izolací, která nejen nevede ke tvorbě tepelných mostů, ale zároveň snižuje náklady na provoz.
Další otázkou pak je cena. I když se dříve vířivky objevovaly pouze u luxusních nemovitostí, i to už se dnes změnilo. Vířivku lze zakoupit v nejrůznějších cenových relacích i provedeních. Za nás má tedy pořízení venkovní vířivky rozhodně zelenou.